Resultatservice Geilo 2005

Dommer for alle bernere i eksteriør var i år

Marion Klok- t’Hart fra Nederland

 

VALPER

4-6 mnd. hann - 6 påmeldt

1.             Mr Obelix Tidemann (Signy Svendsen/Frode Solberg, Oslo)

2.             Berner Ranchen’s Albyl Ozzy (Trude / Lasse Dahl, Hafrsfjord)

3.                Fanaberner’ns Cæsar Colorado (Anne Marie/Magne Håvelsrud, Fagernes)

4.                Nellyvill’s Are Amani (Gyro Fossen Schlytter, Fagernes)

5.                Nellyvill’s All Body’n Brain (Gudrun Kjøsnes, Orkanger)

 

6-9 mnd. hann – 8 påmeldt

1.                Tiviniro’s Harley Davies (Hege Hoflandsdal/Hilmar Askeland, Hjelset)

2.             Cafridas Exotic Extra Exclusive (Tanja M Fagerlie/Sverre H. Olsen,

                                                                         Sørumsand)

3.             Dale Gudbrand’s C-Geilo Zala (Stig Odenrud/Line Løvland, I & J Instone

                                                                       Sør Fron/England)

4.                 Tiviniro’s Heading For Happiness (Jan Rune Frøland, Sæbø)

5.                Bernerenga’s 5 Prins Coda (Hilde/Terje Skofsrud, Brumunddal)

 

BHK valp Tiviniro’s Harley Davies, eier og oppdretter: Hege Hoflandsdal/Hilmar Askeland, Hjelset.

 

4-6 mnd. tispe – 10 påmeldt

1.                Tiviniro’s Izabella (Linn Renee Wangen, Volda)

2.                Tiviniro’s Ikea Auguzta (Hege Hoflandsdal/Hilmar Askeland, Hjelset)

3.                Fanaberner’ns Salsa Superior (Vivi Ellingsen, Ågotnes)

4.                Nellyvill’s Alma Matra (Hilde Holst, Heimdal)

5.             Berner Ranchen’s Amusing Alexandria (Margunn Berge, Sandnes)

 

6-9 mnd. tispe – 12 påmeldt

1.             Dale Gudbrand’s Chimny Zala (Line Løvland/Stig odenrud, Sør-Fron)

2.             Lad’s Nerissa (Gro Serle / B. Morgunn)

3.             Cafridas Galactic Gitte Giselle (Britt Olsen/Vigdis og Ole E. Løken, Bøn)

4.             Dale Gudbrand’s Camomille Zala (Anne Lise Lunde, Notodden)

5.             Cafridas Galactic Golden Geisha (Wasti og Sven Ingvar Birgersson,

                                                                          Ödåkra, Sverige)

 

BTK valp Tiviniro’s Izabella, eier: Linn Renee Wangen, Volda. Oppdretter: Hege Hoflandsdal/Hilmar Askeland, Hjelset

 

BIR valp: Tiviniro’s Harley Davies

BIM valp: Tiviniro’s Izabella

 

OFFISIELLE KLASSER

Junior klasse hann – 22 påmeldt

1.             Micro Mexx av Hiselfoss, HP (Christine Lillevik,  Rakkestad)

2.                Nøklebyåsen’s Oliwer Twist, HP (Marian Holmen, Hønefoss)

3.                Apoletano’s Quick Paco, HP (Bente G./Bjørn Erik Jensen, Hokksund)

4.             Dale Gudbrand’s Bastian Bach Togee (Elisabeth Nordbø, Oslo)

5.

 

Åpen unghundklasse hann – 19 påmeldt

1.             Sargas av Milkcreek, HP (Vigdis og Ole Einar Løken, Bøn)

2.                Gangsterluvan’s Keno Kanon, HP (Anders Andersson, Sverige)

3.                Tiviniro’s Endless Love (Anni og Bjørn Atle Kårbø, Rosseland)

4.             Sir Storm Shadow (Reidun og Ståle Theimann, Laksevåg)

5.                Tiviniro’s Fairytale (Pia Nelly Rothmann-Christensen, Bergen)

 

Vinnerklasse hann –  foruten JKK og AUKK var 27 påmeldt i AK

1.             Sargas av Milkcreek, Cert (Vigdis og Ole Einar Løken, Bøn)

2.                Gangsterluvan’s Keno Kanon, CK (Anders Andersson, Sverige)

3.                Tiviniro’s Cartoo Nuck Nuck, CK  (Lena Hartvigsen, Hønefoss)

4.             Brabie Van ’t Maroyke, CK (Tron Van Moerbeke, Belgia)

5.                 Apoletano’s Kieron, CK (Kristin Sveen/Bengt Føreland, Haugesund)

 

Championklasse hann – 13 påmeldt

1.             INT NORD FIN UCH SV-02 NV-03 Crazy Conan av Hiselfoss, CK

                (Gro og Marthe Solberg, Rakkestad)

2.             NUCH Paimen-Poika Simba av Milkcreek, CK

                (Anne Karin Moe, Skotbu)

3.             N S UCH Gulliver Gonzales av Hiselfoss, CK (Stig Odenrud, Sør-Fron)

4.             NUCH Gentel Doc av Lee Armand, CK (Margrethe Rones, Oslo)

5.             NUCH Cafridas Arctic Amazing Aike, CK (Kari Anne Fadnes, Fonnes)

 

Veteranklasse hann – 6 påmeldt

1.             NUCH Glanzberg Galaxy, CK (Margunn Berge, Sandnes)

2.             INT NORD FIN EST UCH NV-04 NORDV -98-02

                Le Grand Orion av Milkcreek, HP

                (Torill Bogstad/Elin Normannseth, Gjerdrum)

3.             N S UCH Ponto, HP (Dagfrid og Asbjørn Hokstad, Kapp)

4.             NUCH Simiti’s Ajax Bello, HP (Kari Thrane-Steen, Heggedal)

5.             Simiti’s Chicco, HP (Runar Fredin, Skien)

 

Beste hannhund Geilo 2005

1.             INT NORD FIN UCH SV-02 NV-03 Crazy Conan av Hiselfoss

                (Gro og Marthe Solberg, Rakkestad)

2.             NUCH Paimen-Poika Simba av Milkcreek (Anne Karin Moe, Skotbu)

3.             Sargas av Milkcreek (Vigdis og Ole Einar Løken, Bøn)

4.             NUCH Glanzberg Galaxy (Margunn Berge, Sandnes)

5.                 Gangsterluvan’s Keno Kanon (Anders Andersson, Sverige)

 

Juniorklasse tispe – 23 påmeldt

1.             Morning Joy Memory av Hiselfoss, HP (Jan Herngren, Sverige)

2.                Pompenella’s Beautiful Baby Belle (Karine Nydahl, Vingrom)

3.                Tiviniro’s Geisha Lady (Janne H. Windingstad og Tore Brevik, Aukra)

4.                Nøklebyåsen’s Que (Camilla Johansson, Sverige)

5.             Tertzo’s Zafran (Anette og Christian Skaarup Hembo, Danmark)

 

Åpen Unghundklasse tispe – 25 påmeldt

1.             Hubba Bubba’s Izabella, HP (Hanne Dybedahl, Mysen)

2.             Lulla Lunekjær av Hiselfoss (Gro Solberg, Rakkestad)

3.             One More’s Xclusive (Anne Karin Moe, Skotbu)

4.             Cafridas Basic By Beaujolaisnouveau

                (Sigrun Rytter/ Hans A. Øberg, Eidsvoll)

5.                Zomething Special av Milkcreek (Linda og Thomas Nilsen, Revetal)

 

Vinnerklasse tispe – foruten JKK og AUKK var 42 påmeldt i AK

1.             NV-04 Mistelteins Bright New Hope Belize Cert og derved

                Norsk Champion! (Heidi E. Skaug Oliversen, Skjeberg)

2.                Mistelteins Baghera Mothers Pride, CK

                (Heidi E. Skaug Oliversen, Skjeberg)

3.             Morning Joy av Hiselfoss, CK (Jan Herngren, Sverige)

4.             Hubba Bubba’s Izabella, CK (Hanne Dybedahl, Mysen)

5.                Fanaberner’ns Mika Martell-A, CK (Hege A. Botnen, Brekke)

 

Championklasse tispe – 16 påmeldt

1.             INT NORD UCH KBHV-04 Noble Nocturne av Milkcreek, CK

                (Hege Hoflandsdal/Hilmar Askeland, Hjelset)

2.             N DK UCH Enslige Evelina av Hiselfoss, CK (Gro Solberg, Rakkestad)

3.             N UCH NV-00-03 Nick O’Time av Milkcreek, CK

                (Bent Erik Andersen, Revetal)

4.             N S UCH Gregarious Gee-Gee av Hiselfoss, CK

                (Line Løvland/Stig Odenrud, Sør-Fron)

5.             NUCH Embla Noblige av Sennenlio, CK

                (Gerda Hagerup/Tore Fjeldberg, Fitjar)

 

 

Veteranklasse tispe – 12 påmeldt

1.             NUCH Corabannas Miriam Miranda, HP (Nina Bless, Blomsterdalen)

2.             Opasia, HP (Margret Kistenmacher, Danmark)

3.             Dalaleds Liten Tamara, HP

                (T. Bratberg/B. Olsen/ S. Randtun, Brumunddal)

4.             Sixtine, HP (Liv R. Flathus, Heggedal)

5.             Senta-Madonna, HP (Morten Dahler, Helgeroa)

 

Beste tispe Geilo 2005

1.             INT NORD UCH KBHV -04 Noble Nocturne av Milkcreek

                (Hege Hoflandsdal/Hilmar Askeland, Hjelset)

2.             NV-04 Mistelteins Bright New Hope Belize

                (Heidi E. Skaug Oliversen, Skjeberg)

3.                Mistelteins Baghera Mothers Pride (Heidi E. Skaug Oliversen, Skjeberg)

4.             N DK UCH Enslige Evelina av Hiselfoss (Gro Solberg, Rakkestad)

5.             Morning Joy Memory av Hiselfoss (Jan Herngren, Sverige)

 

BIR: INT NORD UCH KBHV -04 Noble Nocturne av Milkcreek

BIM: INT NORD FIN UCH SV-02 NV-03 Crazy Conan av Hiselfoss